Slovenský pohár "SLOVNAFT CUP" 2021/2022

Nad naše sily bol opäť MFK !

Po roku sa naše A mužstvo pokúsilo znova preraziť v súťaži SFZ o Slovenský pohár. V 1.predkole nám bol vylosovaný rovnocenný súper z Bystrého. V minulom roku sme doma podľahli hneď v 1.kole Vranovu 1:6. Hetrikom sa vtedy uviedol Erik Burcák. Za nás korigoval výsledok za stavu 0:5 Matej Hudák.

1.predkolo OFK Tatran Bystré - OcFK Hencovce 0:2 (0:2)

Bystré sa naposledy predstavilo v pohári v sezóne 2019/2020. Ich zápas v Sečovskej Polianke má v histórii tejto súťaže čestné miesto. Hostia viedli po 1.polčase 4:0! Domáci však po zmene strán vyrovnali a v penaltovom rozstrele rozhodli o svojom postupe.
25.júla 2021 o 17:00 hod. rozhodca Erik Sabol pred 100 divákmi otvoril duel 1.predkola Slovnaft Cupu. Pre osud zápasu bol po opatrnom úvode zásadný rýchly presný zásah Hencoviec. Matej Hudák získal loptu. Matúš Dzurina potiahol kontru a v situácii dvaja na jedného ju ponúkol vo finále Pavlovi Samselymu. Bystré až do konca zápasu nedokázalo nájsť správny rytmus. Michal Suchý musel v 1.polčase zasahovať iba raz. Na 2:0 zvýšil po kolmici Daniela Maľara Matej Hudák. Obraz hry sa po zmene strán nezmenil. Definitívne mohol o osude stretnutia rozhodnúť v 66.minúte po Hudákovej akcii Matej Venceľ, ale domáci brankár bol opäť správnym mužom na správnom mieste. Napriek vylúčeniu svojho hráča 6 minút pred koncom zápasu sa domáci nevzdali. V nadstavenom čase vypálil spoza šestnástky Turcovský, ale Suchého robinsonáda sa zaradila medzi rozdielové momenty stretnutia.

Zostava OFK Tatran Bystré:

V bráne : Šimon Paluba
V obrane : Miroslav Čurlík (46' Peter Pivovarník), Lukáš Pivovarník ©, Peter Hatala, Erik Tabiš
V zálohe : Michal Turcovský, Peter Lupčo (46' Jakub Nemčík), Pavol Minár, Adam Tkáč (38' Michal Hatala)
V útoku : Ľuboslav Jankovič, Jozef Pivovarník (54' Oliver Soták)

Na lavičke : Tomáš Komár, Pavol Rozkoš

Zostava OcFK Hencovce:

V bráne : Michal Suchý
V obrane : Ondrej Venceľ, Matúš Mikita ©, Martin Kovaľ (60' Matej Venceľ), Michal Šimko
V zálohe : Daniel Maľar, Maroš Zubko, Tomáš Dzurina (84' Matúš Jakub), Matúš Dzurina, Matej Hudák
V útoku : Pavol Samsely (46' Sebastián Soták)

1.POLČAS

11.minúta : 0 : 1 Pavol Samsely
29.minúta : 0 : 2 Matej Hudák

2.POLČAS

1.kolo OcFK Hencovce - MFK Vranov nad Topľou 0:3 (0:1)

Naši chlapci postavili taktiku na kompaktnom defenzívnom bloku s cieľom vyrážať do rýchlych kontier. Vranov musel hrať a hral trpezlivo. Potvrdili sme, že ako partia sme na trávniku obetaví. Keď prišlo na lámanie chleba, zablokovali sme delovku Močića, či zakončenie Babjaka, do ktorého strely sa po akcii Kulicha vložil sklzom Ondrej Venceľ.
Ak aj lopta prešla za náš defenzívny štít, garanciou spoľahlivosti bol brankár Stanislav Soták. V 16.minúte sa predviedol parádnou robinsonádou a v 37.minúte si dal pozor na Fickovu prízemnú strelu spoza šestnástky.
V 1.polčase sme pohrozili dvakrát. V 18.minúte sa do šprintérskeho súboja dostali Hudák s Lukáčom. Skúsenejší bek si situáciu postrážil, ale náš strednopoliar to nezabalil a vďaka dôrazu získal loptu späť do svojej moci, aby ju naviedol pri bránkovej čiare na hranicu pokutového územia. Jeho prihrávka našla Matúša Dzurinu, no ten namieril nepresne. O štyri minúty po rohovom kope zakončil hlavou Martin Kovaľ, ale hosťujúci brankár loptu vyrazil spod brvna. Hostia sa dočkali v závere polčasu, keď po narážačke s Milenkym rutinérsky zakončil Hreha.
Hoci výsledok ostával otvorený, po zmene strán sme nedokázali zápas zdramatizovať. Diváci v troch prípadoch už vstávali zo sedadiel, ale vždy nás zastavil signalizovaný a odpískaný ofsajd. Kedže Babjak po rohu prestrelil a po hlavičke Vodilku sa opäť vyznamenal na čiare Stanislav Soták, ktorý držal nádeje nášho tímu aj pri šanci Straku, čakalo sa, čo prinesie záver zápasu.
Hostia sa v záverečnej 15-minútovke mohli spoľahnúť na dvojicu Kulich - Vodilka, ktorý v 76.minúte zložil hlavičkou umiestnenou presne k žrdi reparát za šancu v 70.minúte. V 83.minúte sa rýchlym prienikom predviedol Kulich. Po jeho spätnej prihrávke najskôr Ondrej Venceľ zblokoval delovku útočníka Vranova, ktorý však bol vzápätí faulovaný a penaltu strelou od žrde premenil práve Kulich. Bodku za stretnutím dal priamy kop Straku a ďalší výborný zákrok Stanislava Sotáka.

V bráne : Stanislav Soták
V obrane : Ondrej Venceľ, Matúš Mikita ©, Dávid Kulman (86' Michal Šimko), Martin Kovaľ (62' Anton Demčák)
V zálohe : Maroš Zubko, Tomáš Dzurina (77' Matúš Jakub), Matúš Dzurina, Matej Hudák
V útoku : Pavol Samsely (62' Daniel Maľar), Stanislav Valčo (46' Matúš Hanusin)

Na lavičke : Michal Suchý, Jozef Gazdík, Lukáš Tomáš, Matej Venceľ

Zostava MFK Vranov nad Topľou:

V bráne : Maksym Kharin
V obrane : Milan Lukáč, Dmytro Popov, Marek Babjak ©, Jakub Straka
V zálohe : Peter Milenky (53' Erik Burcák), Juraj Ficko (67' Kyrylo Bohdanov), Daniel Hreha (67' Kristián Maďarík)
V útoku : Jakub Vodilka, Lukáš Kulich (84' Viktor Batrin), Kristian Močić (84' Tomáš Veliký)

1.POLČAS

39.minúta : 0 : 1 Daniel Hreha
2.POLČAS
76.minúta : 0 : 2 Jakub Vodilka
83.minúta : 0 : 3 Lukáš Kulich