Slovenský pohár "SLOVNAFT CUP" 2020/2021

Naša prvá účasť skončila už v 1.kole po prehre 1:6 !

Vedenie, sponzori a realizačný tím sa po prvýkrát odhodlali podať prihlášku nášho A mužstva do súťaže SFZ o Slovenský pohár. Do 52.ročníka pod názvom Slovnaft Cup sa prihlásilo celkom 229 mužstiev, ktoré hrajú od 5.ligy po Fortuna ligu. Hneď v 1.kole však nebol žreb k nám veľmi milosrdný, keď nám pridelil najkvalitnejšieho, ale súčasne najzaujímavejšieho súpera z okresného mesta. Účastník TIPOS 3.ligy Východ (v anulovanom ročníku 2019/2020 obsadil 3.miesto) prilákal v nedeľu 26.júla 2020 do športového areálu v Hencovciach napriek nepriaznivému počasiu viac ako 500 divákov. Vranovčania nám dali v prvom rade lekciu z efektivity v koncovke.
V 1.polčase sa predpokladaný rozdiel v hernej kvalite oboch mužstiev moc neprejavil. Napriek miernemu tlaku sme dokázali podniknúť niekoľko kontier. O osude stretnutia rozhodol prvý vsietený gól Vranova v 19.minúte, ktorý si do vlastnej siete nešťastne zrazil Dávid Kulman po bravúrnom zákroku Michala Suchého. V 42.minúte sme inkasovali druhýkrát, keď hosťom vyšla pekná kombinačná akcia Tomáša Mikluša a Miroslava Hanuščáka, na konci ktorej bol strelec Ivan Petruk.
V druhom polčase už stále výraznejšie dominovali hostia, i keď prvú veľkú šancu mal Matúš Dzurina. Na slovenského reprezentačného brankára v malom futbale však nevyzrel. Potvrdilo sa však staré dobré "nedáš dostaneš". Z následného rýchleho protiútoku a prihrávke Dominika Sabola vyťažil svoj druhý gól Ivan Petruk. V rozmedzí 58. a 60.minúty zaúradovala dvojica Peter Milenky a Erik Burcák. Za stavu 0:5 sa v 71.minúte dočkali aj naši hráči a najmä náš najmladší hráč iba 17-ročný Matej Hudák, ktorý nekompromisnou strelou pod brvno vsietil náš čestný úspech. Po vyložených nevyužitých šanciach Maroša Jakubova a Šimona Kertisa konečný stav stretnutia uzavrel svojim dokonaným hetrikom Erik Burcák v 82.minúte. Od vyššej prehry nás ešte v závere stretnutia uchránil Michal Suchý. Súper bol jednoznačne lepší a svoj postup do 2.kola si v zápase bez žltých i červených kariet plne zaslúžil. V ňom sa stretne s premožiteľom ŠK Sačurov, mužstvom Futbalový klub Sobrance -Sobranecko (nástupca TJ FK Veľké Revištia)
Foto: Imrich Mako, vranovske.skZostava OcFK Hencovce:

V bráne : Michal Suchý
V obrane : Dávid Kulman (68' Matej Venceľ), Ondrej Venceľ, Matúš Mikita ©, Peter Štefaňák (77' Michal Šimko)
V zálohe : Matúš Dzurina, Tomáš Dzurina, Peter Kos, Matej Hudák
V útoku : Pavol Samsely (68' Jozef Gazdík), Stanislav Soták (61' Sebastián Soták)

Na lavičke : Lukáš Tomáš, Stanislav Valčo, Martin Kovaľ

Zostava MFK Vranov nad Topľou:

V bráne : Martin Kapraľ
V obrane : Milan Lukáč, Marek Babjak ©, Miroslav Hanuščák, Jakub Straka
V zálohe : Marek Mihok, Jakub Verčimák (51' Erik Burcák), Tomáš Mikluš (67' Maroš Jakubov), Daniel Hreha (57' Peter Milenky)
V útoku : Dominik Sabol (57' Šimon Kertis), Ivan Petruk (67' Tomáš Veliký)

Na lavičke : Marek Kozel, Emil Sudimák

Rozhodovali:

Hlavný rozhodca : Štefan Molitoris
Asistent rozhodcu 1 : Peter Knap
Asistent rozhodcu 2 : Peter Holp
Delegát stretnutia : Pavol Dzido

Góly:

1.POLČAS

19.minúta : 0 : 1 Dávid Kulman (vlastný gól)
42.minúta : 0 : 2 Ivan Petruk

2.POLČAS
48.minúta : 0 : 3 Ivan Petruk
58.minúta : 0 : 4 Erik Burcák
60.minúta : 0 : 5 Erik Burcák
71.minúta : 1 : 5 Matej Hudák
82.minúta : 1 : 6 Erik Burcák