Futbalová sezóna 2016/2017

Dorastenci majstri okresu !

Nečakané, ale o to viac príjemné ! Po roku sa 17.júna 2017 o 16:00 na štadióne MFK Vranov nad Topľou vo finále o titul Majstra okresu stretli mužstvá OcFK Hencovce (víťaz IV.liga skupina A), obhajca titulu a OcFK Kamenná Poruba (víťaz IV.liga skupina B). Vyše 300 fanúšikov videlo veľmi kvalitné a bojovné finále. Už v 2.minúte sa vo vyloženej šanci pred bránou súpera objavil Sebastián Soták, ale prestrelil. Postupom času sa začali viac presadzovať hráči z Kamennej Poruby, ktorí dokázali dlhšie udržať loptu na svojich kopačkách. Nedokázali však ohroziť našu bránu. V 19.minúte sa po prihrávke Iva Tongela dostal k lopte Daniel Maľar a krásnou strelou spoza šestnástky otvoril skóre. Naši chlapci sa však naďalej ťažko presadzovali a asi neočakávali taký odpor zo strany supera, ktorý naviac hral tvrdo a často fauloval. Po zmene strán sa hra nášho mužstva zlepšila a získali sme prevahu v poli. Vyústilo to v 55.minúte, keď sa na hrote útoku presadil Ivo Tongel a po sólovom úniku zvýšil naše vedenie na 2:0. Keď sa zdalo, že sa tlak na našich hráčov zmenší, prišlo zníženie stavu na 2:1 po peknom priamom kope, na ktorý Richard Ščerba nedosiahol. Posledných 30 minút patrilo bojovnosti na oboch stranách, hráči predvádzali urputné súboje s cieľom rozhodnúť duel. Naša obrana však bola v tomto stretnutí 100-percentná a svojim výkonom rozhodla o našom víťazstve. Ďakujeme chlapcom za ich výkon, predvedenú hru a gratulujeme im k ich ďalšiemu veľkému futbalovému úspechu.

Víťazná zostava:

Richard Ščerba - Michal Šimko, Martin Kovaľ, Daniel Tomáš ©, Ján Šimko, Kristián Kákoni (Samuel Michalčo), Daniel Maľar, Peter Kos,
Ivo Tongel (89" Šimon Gešper), Sebastián Soták (88" Kočiš Róbert), Stanislav Valčo (46" Kristián Babinský)

Naše góly:

19' Daniel Maľar (1:0), 55' Ivo Tongel (2:0)