2019
10.máj 2019 - 26.máj 2019


1.miesto - Fínsko
2.miesto - Kanada
3.miesto - Rusko


Základné skupiny MS 2019




ŠTVRŤFINÁLE
SEMIFINÁLE
ZÁPAS O BRONZ
FINÁLE
Steel Arena, Košice
Fraňo M. (CZE) - Rantala A. (FIN)
23.05.2019
Kanada
3
16:15 hod.
Švajčiarsko
2
0 : 1, 1 : 1, 1 : 0 1:0 PP
Mark Stone 2, Damon Severson - Sven Andrighetto, Nico Hischier
Slovnaft Arena, Bratislava
Slovnaft Arena, Bratislava
Slovnaft Arena, Bratislava
Björk T. (SWE) - Gouin O. (CAN)
Björk T. (SWE) - Fraňo M. (CZE)
Gouin O. (CAN) - Kaukokari M. (FIN),
23.05.2019
Rusko
4
25.05.2019
Rusko
0
26.05.2019
Rusko
3
16:15 hod.
USA
3
15:15 hod.
Fínsko
1
15:45 hod.
Česko
2
2 : 0, 0 : 1, 2 : 2
0 : 0, 0 : 0, 0 : 1
1 : 2, 1 : 0, 0 : 0 2:0 SN
Nikita Gusev, Mikhail Sergachyov, Kirill Kaprizov, Mikhail Grigorenko - Brady Skjei, Noah Hanifin, Alex DeBrincat
Marko Anttila
Mikhail Grigorenko, Artem Anisimov - Michal Řepík, Dominik Kubalík
Steel Arena, Košice
Slovnaft Arena, Bratislava
Slovnaft Arena, Bratislava
Gofman R. (RUS) - Iverson B. (CAN)
Kaukokari M. (FIN) - Tufts J. (USA)
Björk T. (SWE) - Tufts J. (USA)
23.05.2019
Fínsko
5
25.05.2019
Kanada
5
26.05.2019
Kanada
1
20:15 hod.
Švédsko
4
19:15 hod.
Česko
1
20:15 hod.
Fínsko
3
1 : 2, 2 : 2, 1 : 0 1:0 PP
1 : 0, 2 : 0, 2 : 1
1 : 0, 0 : 1, 0 : 2
Niko Mikkola, Petteri Lindbohm, Jani Hakanpaa, Marko Anttila, Sakari Manninen - John Klingberg, Patric Hornqvist, Elias Pettersson, Erik Gustafsson
Mark Stone, Darnell Nurse, Pierre-Luc Dubois, Kyle Turris, Thomas Chabot - Tomáš Zohorna
Shea Theodore - Marko Anttila 2, Harri Pesonen
Slovnaft Arena, Bratislava
Öhlund L. (SWE) - Tufts J. (USA)
23.05.2019
Česko
5
20:15 hod.
Nemecko
1
0 : 0, 1 : 1, 4 : 0
Jan Kovář 2, Jakub Voráček, Dominik Kubalík, Ondřej Palát - Frank Mauer


KONEČNÁ TABUĽKA MS 2019
INDIVIDUÁLNE ŠTATISTIKY MS 2019
1.
Fínsko
Najproduktívnejší hráč
1. NYLANDER, William Altelius (SWE) 18 (5+13), 2. KUCHEROV, Nikita (RUS) 16 (6+10) 3. GUSEV, Nikita (RUS) 16 (4+12) a VORÁČEK, Jakub (CZE) 16 (4+12)
2.
Kanada
Najlepší strelec
1. STONE, Mark (CAN ) 8, 2. DADONOV, Evgeni (RUS) 7, FROLÍK, Michael (CZE) 7, MANTHA, Anthony (CAN) 7, DEBRINCAT, Alex (USA) 7 a HORNQVIST, Patric (SWE)
3.
Rusko
Najlepší nahrávač
1. NYLANDER, William Altelius (SWE) 13, 2. GUSEV, Nikita (RUS) 12 a VORÁČEK, Jakub (CZE) 12,
4.
Česko
Plus / Mínus
1. NYLANDER, William Altelius (SWE) 16, 2. GUSEV, Nikita (RUS) 12
5.
Švédsko
6.
Nemecko
Najlepší brankár (%)
1. VASILEVSKI, Andrei (RUS) 94,58%, 2. LANKINEN, Kevin (FIN) 94,20%, 3. NIEDERBERGER, Mathias (GER) 94,17%
7.
USA
Najlepší brankár (zásahy)
1. BOWNS, Ben (GBR) 213, 2. VASILEVSKI, Andrei (RUS) 227, 3. LANKINEN Kevin (FIN) 195
8.
Švajčiarsko
Najlepší brankár (góly)
1. GUDLEVSKIS, Kristers (LAT) 6, 2. BERRA Reto (SIU) 7 a NIEDERBERGER, Mathias (GER) 7
9.
Slovensko
10.
Lotyšsko
Najlepší tím (oslabenia)
1. Rusko 91,67%, 2. Švédsko 90,00%, 3. Česko 85,71%
11.
Dánsko
Najlepší tím (presilovky)
1. Kanada 41,67%, 2. USA 41,18%, 3. Slovensko 38,10%
12.
Nórsko
13.
Veľká Británia
14.
Taliansko
15.
Francúzsko
16.
Rakúsko


Najlepší na jednotlivých postoch
Brankár
Obranca
Útočník
VASILEVSKI Andrei (RUS)
HRONEK Filip (CZE)
KUCHEROV Nikita (RUS)


ALL STARS
VASILEVSKI Andrei (RUS)
LEHTONEN Mikko (FIN)
HRONEK Filip (CZE)
NYLANDER William (SWE)
STONE Mark (CAN)
VORÁČEK Jakub (CZE)


Najužitočnejší hráč
STONE Mark (CAN)

Registered ® Tongel Ivo 2012-2020 and OcFK Hencovce